fbpx

Vitadu Prievidza

Tipy, ako zastaviť stúpajúcu váhu

Vitadu Prievidza - ako zastaviť stúpajúcu váhu

V ťažších obdobiach, kedy máme viac stresu sa občas stáva, že naša váha ide za krátky čas výrazne hore. Samozrejme, v takýchto situáciách robíme často to najlepšie, čo vieme, preto to nesúdime.

Ale nesmieme zabúdať na to, že naše telo sa, bohužiaľ, neriadi tým, kto za to môže. Či už je to stresujúcou prácou, alebo nejakou pandémiou – naše telo sa riadi len tým, ako sa oň postaráme.

Mali by sme sa snažiť priberanie čím skôr stopnúť. Aspoň čiastočne ho dostať pod kontrolu, aby neprišli ešte horšie následky.

Pripravili sme si pre vás zopár bodov, ktoré by mohli nielenže pomôcť zastaviť tú rýchlo stúpajúcu váhu, ale dokonca ju začať znižovať.

Prispôsobte si domáce prostredie

Skúste sa popozerať okolo vo svojej domácnosti a zamyslite sa na aký životný štýl je domácnosť nastavená. Prevažuje zelenina, alebo sladkosti? Biele pečivo, alebo celozrnné?
Prvá vec, ktorú môžeme urobiť je zbaviť sa pokušení, ako napríklad sladkosti, či chipsy a prestať ich nosiť domov.

Naplánujte si deň

Zvyknú byť Vaše dni chaotické a tým zbytočne stresujúce?
Ak áno, plánovať si deň je efektívny spôsob, ako získať viac kontroly nad svojím životom a tým pádom aj menej stresu, ktorý negatívne vplýva na Vašu váhu.
Skúste si preto ráno naplánovať svoj deň tak, aby ste reálne vedeli stihnúť to podstatné (prácu, varenie, jedenie, pohyb, čas strávený s deťmi).

Prispôsobte si zdroje informácií

Aký by malo zmysel vytvoriť si doma oázu pokoja, ak by k nám stále nekontrolovateľne prichádzal chaos a stres z vonkajšieho sveta? Skúste obmedziť informácie, ktoré vás stresujú. Môže ísť o facebook, TV, Správy, alebo rozhovor s niekym, kto má iný uhol pohľadu na rôzne témy.

Vo dvojici to ide lepšie

Skúste nájsť niekoho “do partie” s kým sa budete navzájom podporovať v lepšom životnom štýle. Dohodnite sa s kamarátom/kamarátkou, maneželom/manželkou, že si pôjdete spolu zabehať. Spoločne môžete hľadať zdravšie alternatívy Vašich obľúbených jedál a jednoducho podporujte jeden druhého.

A teraz už stačí len začať - ideálne pod dohľadom odborníka

Aby splnenie týchto pár typov, ktoré sme si popísali malo zmysel, treba už len začať. A to je práve tá najťažšia časť, navyše sa treba pripraviť aj na chyby a krízy, ktoré Vás počas cesty postretnú. 

Čo by ste ale povedali na to, keby Vás počas chudnutia sprevádzal odborník a poskytoval Vám cenné rady ohľadom stravovania, nastavil jedálniček podľa potrieb Vášho metabolizmu a poskytoval Vám aj motiváciu a podporu? 

👇 A ešte omnoho viac 👇

Chudnite s nami

Chudnutie sa stalo pre niektorých ľudí celoživotnou snahou. Pritom zredukovať hmotnosť rýchlo a zdravo je teraz jednoduchšie, než si myslíte. Pod odborným dohľadom kvalifikovaného výživového poradcu môžete aj Vy neporovnateľne zmeniť svoj vzhľad a zdravie. To všetko bez neželaného jojo efektu a desiatok hodín cvičenia. 

Výnimočné výsledky

V programe VITADU klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť.
V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne!

S nami nehladujete!

Vypracujeme pre Vás jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu. Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať.
S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

Lepší zdravotný stav

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

hovoria za nás

Pani Danica - Vitadu Žilina

Pani Danica mala problémy s tlakom a pálením záhy, na základe čoho k nám prišla. Po 4 mesiacoch schudla úžasných 21 kilogramov a cíti sa výborne.

Pani Magdaléna - Vitadu Žilina

Pani Magdaléna schudla nádherných 18,7kg. Vďaka meraniu s InBody prístrojom sme odsledovali, že z tuku schudla až 20,7kg, naopak svaly sa jej zregenerovali a narástli o 1,2kg, čím sa jej zlepšila aj celková imunita organizmu. Pred premenou mala problémy s trávením a búšením srdca, ktoré sa jej po schudnutí upravili.

Pán Ján - Vitadu Žilina

Pán Ján nás kontaktoval, pretože sa nevládal dostatočne venovať svojim deťom a vnúčatám. Po schudnutí skvelých 28 kilogramov sa mu upravil tlak, hladina cukru v krvi, znížil množstvo liekov, no hlavne sa už môže bez problémov hrať s vnúčatami

Pani Ľubka - Vitadu Žilina

Pani Ľubka schudla 18kg a o tomto období hovorí:
"Úžasná podpora a motivácia v centre Žilina, pomohlo mi to vrátiť sebavedomie, prestala som užívať lieky na vysoký tlak a mám veľa energie. Naučila som sa stravovať a aj si dopriať. Odporúčam každému, kto si váži svoje zdravie a chce pre seba urobiť niečo lepšie. Ja som to už urobila :-)"

Pridajte sa k týmto nádherným premenám aj Vy
ešte dnes

Chápeme, ohromné výsledky Vám asi sľubuje každá diéta, alebo redukčné centrum. Možno sa teda pýtate, prečo práve program Vitadu by Vám mal skutočne zmeniť život k lepšiemu. Radi Vám bližšie porozprávame prečo a ako naši klienti dosahujú tak ohurujúce výsledky, zodpovieme na Vaše otázky a to všetko pôjde na náš účet ;).

Kliknite na tlačidlo, následne zadajte Váš telefonický kontakt a jeden z našich výživových špecialistov sa Vám v krátkom čase ozve. Telefonický rozhovor Vás samozrejme k ničomu nezaväzuje a je úplne zdarma.

Výživový špecialista Vás sprevádza celým procesom a poskytuje Vám

Asi to poznáte aj Vy, najťažšie je začať. Na začiatku každej zmeny, či výzvy musíte absorbovať veľké množstvo informácii a hlavne nájsť potrebnú motiváciu. Teraz na to ale nebudete sami. Výživový špecialista je Vám k dispozícii a rádVám odpovie na otázky ohľadom stravovania, zdravotného stavu, ale Vám aj dodá motiváciu, keď na Vás príde kríza.

Spolu to zvládneme! 

Venujeme sa výživovému poradenstvu. Prvotným cieľom našej práce je upraviť zdravotný stav a znížiť až eliminovať množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Našim klientom sa snažíme pomôcť zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. Zmena totiž nespočíva len v tom, že klient zredukuje svoju váhu, ale vďaka výváženej strave má človek viac energie a cíti sa celkovo lepšie.

Ako Vitadu program funguje?

1.Uvodná konzultácia

Pri úvodnej konzultácii zisťujeme váš zdravotný stav, súčasný spôsob stravovania a životný štýl.

2. Meranie

Pomocou kvalitného prístroja InBody 270 Vám presne zmeriame zloženie Vášho tela.

3. Analýza

Po meraní vyhodnotíme výsledky a vytvoríme tak podrobnú analýzu stavu Vášho tela.

4. Návrh stravovania

Na základe analýzy nastavíme diétny program ušitý na mieru Vášmu telu a metabolizmu. Počas programu konzumujete chutné bielkovinové jedlá Vitadu v kombinácii s vlastným jedlom.

5. Pravidelné kontroly

Telesná diagnostika sa vykonáva približne každé 2-3 týždne. Vďaka nej máte aj pravidelnú motiváciu, podporu a prehľad o tom, z ktorej časti tela sa zredukoval telesný tuk

6. Pokračovanie

Po skončení diétneho programu môžete aj naďalej využívať našu ambulanciu a odborné poradenstvo.

Dohodnite si priamo s výživovým špecialistom

Chápeme, ohromné výsledky Vám asi sľubuje každá diéta, alebo redukčné centrum. Možno sa teda pýtate, prečo práve program Vitadu by Vám mal skutočne zmeniť život k lepšiemu. Radi Vám bližšie porozprávame prečo a ako naši klienti dosahujú tak ohurujúce výsledky, zodpovieme na Vaše otázky a to všetko pôjde na náš účet ;).

Kliknite na tlačidlo, následne zadajte Váš telefonický kontakt a jeden z našich výživových špecialistov sa Vám v krátkom čase ozve. Telefonický rozhovor Vás samozrejme k ničomu nezaväzuje a je úplne zdarma.

Viac o diétnom programe Vitadu

Poďme si to zhrnúť. Pri diétnom režime stravovania VITADU® klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť. V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne!!! Najdôležitejšie je, že metabolizmus „naučíme“ čerpať zdroj energie, potrebný pre organizmus z vlastných tukových zásob a následkom toho váha klesá stabilizovane cca 5 – 6kg za mesiac.

Čo je ale najpozitívnejšie, že pri dodržaní odporúčaní, ktoré dostáva každý na konzultáciach (odporúčania sú „šité“ individuálne pre každého osobitne), je úbytok telesnej hmotnosti na 100% len z nebezpečného tuku uloženého na vnútorných orgánoch a z telesného tuku, čo pri klasickej nízkoenergetickej, či pri „overenej“ redukčnej diéte organizmus nedokáže.

Pri diétnom programe VITADU® zo svaloviny neubudne, iba z tukových zásob. Keďže tukové bunky sú objemovo väčšie, v porovnaní so svalovým tkanivom, tak pri redukcii hmotnosti na programe VITADU® to klienti pocítia na konfekčnej veľkosti výrazne a veľmi rýchlo.

Redukciu hmotnosti so spokojnosťou už podstúpilo mnoho klientov, vrátane pacientov, ktorí dostali odporúčanie od svojho lekára. Pri dodržaní programu VITADU® úspešnosť redukcie telesnej hmotnosti a zlepšenie zdravotného stavu je 100%-ná. Rozpis a diétny program klient dostáva vždy pri osobnej konzultácii, šitý priamo na mieru (na základe jeho telesných parametrov, zdravotného stavu, potreby redukcie hmotnosti, chuťových potrieb atď.).

Prvá konzultácia trvá cca hodinu. Na pravidelné konzultácie a kontroly sa chodí vždy po dohode s diétnym, výživovým poradcom, cca každých 14 dní.

Radi vás privítame v príjemnom prostredí
našej ambulancie