Vitadu Prievidza

Chudnutie-v-lete PD

Prečo je leto ideálny čas na chudnutie?

Letný čas je veľmi vhodný na chudnutie – máme konečne priestor, venovať sa športovým aktivitám a turistike, na trhu je dostatok čerstvého sezónneho ovocia a zeleniny a… Kto by netúžil, vyzerať dobre v plavkách? Aj chudnutie však má svoje zásady. Pozrime sa na ne bližšie.  

Čo treba vyškrtnúť zo zoznamu?

Či už chudnete pred dovolenkou, počas nej alebo po nej, začnite od stravy. Tu je niekoľko tipov na veci, ktorým by ste sa rozhodne mali vyhnúť.  

Alkohol

Chemická štruktúra alkoholu funguje podobne ako cukor – zabraňuje chudnutiu a naopak, pomáha telu naberať váhu. Odpustite si teda farebné drinky v hotelových baroch – ak mojito, tak len „virgin“ verzia a bez cukru, ak predsa len víno, tak iba poriadne zriedený strik z bieleho vína.  

Sladkosti

Vyškrtnutie rafinovaných cukrov zo zoznamu je veľkou pomocou pri chudnutí. V lete to ide jednoducho – vašu chuť na sladké plne uspokojí ponuka čerstvého ovocia, ktoré nájdete na miestnom trhovisku.  

Švédske stoly vedia byť zradné

Dovolenkujete v hoteli, kde vás každý deň čakajú bohato prestreté švédske stoly? Nechajte vaše oči, nech sa najedia a vyberte sa k stolu s menším tanierikom. Ak chcete počas dovolenky naozaj schudnúť ale zároveň si ju užiť, nemusíte si odopierať domáce špeciality. Stačí, ak ich vykryjete dostatočným príjmom zeleniny. Príklad? Ak si naberáte jedlo na večeru, tri štvrtiny vášho taniera môže tvoriť čerstvá alebo grilovaná zelenina a jednu štvrtinu mäso, ryby, cestoviny a iné miestne dobroty. Namiesto dezertu si zoberte čerstvé ovocie.  

Čo je vhodné pridať do zoznamu?

Červený melón

Najlepšie chutí vychladený. Obsahuje cca 90 % vody a zvyšok tvorí vláknina, ktorá prečistí vaše črevá a zníži chuť do jedla. Melónová diéta je mimoriadne príjemná a pomôže vám rýchlo zhodiť kilá. Aby sa vám melón neprejedol, mala by trvať maximálne 5 dní.  

Citrón

Citrónová voda je zázrak, ktorý môžete popíjať počas celého dňa. Naštartuje vaše trávenie a dodá vám množstvo energie. Citrusy sú v lete obzvlášť obľúbené preto, lebo dokážu efektívne schladiť prehriaty organizmus. Ak potrebujete malú obmenu, vyšťavte si do čistej, studenej vody limetku, pomaranč alebo grep. Citrusy naviac pomáhajú čistiť a detoxikovať pečeň.

Zelený čaj

Tento čaj obsahuje čarovné katechíny, ktoré napomáhajú expresnému spaľovaniu tukov. Namiesto kávičky s mliekom si v práci doprajte kvalitný, najlepšie sypaný zelený čaj, napríklad s jazmínovou príchuťou.

Vyskúšajte chudnúť s Vitadu

Chudnutie sa stalo pre niektorých ľudí celoživotnou snahou. Pritom zredukovať hmotnosť rýchlo a zdravo je teraz jednoduchšie, než si myslíte. Pod odborným dohľadom kvalifikovaného výživového poradcu môžete aj Vy neporovnateľne zmeniť svoj vzhľad a zdravie. To všetko bez neželaného jojo efektu a desiatok hodín cvičenia. 

Výnimočné výsledky

V programe VITADU klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť.
V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne!

S nami nehladujete!

Vypracujeme pre Vás jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu. Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať.
S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

Lepší zdravotný stav

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.