fbpx

Vitadu Prievidza

5 vecí, ktoré vás vzďaľujú od chudnutia

V praxi sa často stretávame s rôznymi dôvodmi, s ktorými sa stýkame v procese chudnutia pri spolupráci s klientami. Rozhodli sme sa ich teda spísať do 5 najčastejších príčin.

Máte pocit, že stojíte na mieste

Prílišné sledovanie samého seba vám môže aj uškodiť. Niekedy sa to so sledovaním svojich výsledkov tak veľmi preháňa, až sa človeku vlastné telo znepáči a vidí už len tie nedostatky a negatíva.
Obráťte svoju pozornosť opäť na tie pekné veci, na tie pozitíva, tešte sa z každej maličkosti. Nemusíte byť dokonalí na to, aby ste boli šťastní.

Stanovíte si nereálne ciele

Niekedy si stanovíte cieľ tak vysoko, že keď sa vám nepodarí ho splniť, začínate rezignovať a pociťujete dávku depresie.
Vtedy je dôležité zamyslieť sa práve nad cieľom a nad tým, ako vysoko ste ho stanovili. Skúste z neho ubrať aspoň o polovicu a prečítajte si ho opäť. Nie je sa kam ponáhľať.
Ide nám o výsledok a keď ho dosiahnete s lepším pocitom a menším tlakom na seba samého, tak to bude jedno veľké víťazstvo.

Vyvíjate na seba enormný tlak

Ak ste na seba príliš kritický, budujete si pred sebou čoraz väčšiu stenu, ktorú musíte pred sebou tlačiť. Chcete stále viac a keď vám to nejde, ešte viac tlačíte a ešte viac vás to unavuje po fyzickej, ale hlavne psychickej stránke.
Uberte plyn. Nemajte na seba také extrémne nároky.

Chcete to len na chvíľu (oslava, dovolenka, trend)

Zamyslite sa nad celým chudnutím práve preto, aby ste zbytočne nezažili jojo efekt, pretože práve ľudia, ktorí chudnutie berú ako dočasnú záležitosť sú tí, ktorý potom ešte viac priberú a ťahajú sa v jojo kolotoči, z ktorého potom už nevedia vystúpiť a priberajú rýchlejšie.
Skúste si z toho urobiť nový životný štýl.

S vytvorením konkrétneho plánu, na základe ktorého sa vám zníži hmotnosť a zlepší zdravotný stav vám radi pomôžu naši výživoví experti. Okrem plánu od nás v programe získate aj meranie medicínskym prístrojom InBody 270, našu neustálu motiváciu a podporu, aj prístup k veľkému množstvu skvelých jedál a receptov.

S nami to zvládnete hravo a zdravo.

Máte otázky?

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom redukčného programu Vitadu, neváhajte a kontaktujte nás telefonicky, alebo vyplňte formulár a my sa vám za krátky čas ozveme. 

Vyplňte formulár