Vitadu Prievidza

Víkendové zlozvyky

Víkendové zlozvyky, ktoré vám bránia v chudnutí

Mali ste skvelý týždeň. Boli ste mimoriadne produktívny a disciplinovaný. Dodržiavali ste všetky zásady zdravého stravovania a poctivo ste cvičili… No, zrazu prišiel víkend, kedy máte omnoho viac príležitostí “sa spustiť“ ako cez týždeň. Je ľahké hodiť za hlavu všetko, na čom ste celý týždeň tvrdo makali. Je to však obrovská škoda a navyše, naozaj sa vám chce každý pondelok začínať odznova?

Ktorých víkendových návykov by ste sa mali navždy zbaviť?

Prejedanie sa

Víkendové prejedanie je pravdepodobne jeden z najčastejších zlozvykov. Celý týždeň sekáte dobrotu. Na sladkosti a vyprážané jedlá ani len nepomyslíte, no cez víkend do seba natlačíte všetko nezdravé, čo vám príde do cesty. Tým pádom sa dostávate na začiatok a vymažete všetku snahu, ktorú ste v priebehu týždňa vynaložili. Navyše si vytvárate nezdravý vzťah k jedlu, keďže sa dostávate do začarovaného kruhu prejedania a následnej “nápravy“.
Takto sa však ďaleko nedostanete! A už vôbec nie k pevnému zdraviu. 

Keď už máte chuť na zákusok, alebo na čipsy, siahnite po zdravšej alternatíve. Na internete je mnoho chutných receptov na zdravé fit koláče alebo snacky. Prípadne siahnite po našich Vitadu jedlách. V ponuke máme široký sortiment slaných aj sladkých dobrôt, vďaka ktorým nemusíte skrývať svoje chute :).

Práca na doma

Aj vy si často beriete na víkend domov prácu v snahe dobehnúť to, čo ste cez týždeň nestihli? Chyba! Víkend je určený na relax a regeneráciu. Mali by ste počas neho načerpať energiu na nasledujúci týždeň. Zabudnúť na pracovné povinnosti a venovať sa sebe – tomu, čo vás baví a pri čom si oddýchnete. 

Preto na víkend vypínajte pracovný telefón, prácu nechajte tam, kde patrí a radšej sa venujte sebe a svojím blízkym. Vypnete hlavu, zresetujete sa a v pondelok budete plný elánu do nového pracovného týždňa.

Celý deň v posteli

Odpočinok je pre celkové zdravie a regeneráciu mimoriadne dôležitý. Spánok rovnako. Ak ho máte nedostatok, energie na rozdávanie asi nebudete mať. To môže okrem iného spôsobiť, že siahnete po nezdravom jedle. Ak však strávite celý deň v posteli, môže to byť viac na škodu ako na úžitok. Zbytočné dlhé vyspávanie alebo ležanie na gauči vás v konečnom dôsledku o energiu oberie.

Raz za čas vás určite lenivý deň nezabije, no nespravte si z toho sobotný rituál.
Radšej si doprajte kvalitný spánok a zvyšok dňa strávte aktívnejšie. Nemusíte zrovna každú nedeľu zabehnúť maratón, no malá prechádzka nezaškodí. 

Nadmerné pitie alkoholu

Neviete sa dočkať toho, ako si v piatok večer zájdete s kamoškami na drink? Alebo si s partnerom pri dobrom filme otvoríte fľašu vína? Pre mnohých ľudí predstavuje alkohol nástroj pomocou, ktorého sa zresetujú, vypnú a zabavia. Aj keď je úplne v poriadku si sem-tam niečo naliať, netreba to preháňať. Pitie alkoholu nielenže prispieva k priberaniu a zabraňuje spaľovaniu tukov, ale aj ovplyvňuje schopnosť regenerácie po cvičení, znižuje schopnosť budovať svalovú hmotu a o tom, že je príčinou mnohých zdravotných problémov, snáď ani netreba hovoriť.

sa zvládnete lepšie krotiť

Ak patríte k tým, ktorí sa aj napriek obrovskej motivácii nedokážu krotiť, odporúčame vám vyhľadať podporu v podobe kouča, resp. výživového poradcu. Z našich skúseností vyplýva, že klienti, ktorí podstúpia náš program Vitadu pod dohľadom našich výživových expertov, majú až o 50% lepšie výsledky, ako keď chudnú na vlastnú päsť. 

Spolu to zvládneme! 

Výživoví experti Vitadu

Prvotným cieľom našej práce je upraviť zdravotný stav a znížiť až eliminovať množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Našim klientom sa snažíme pomôcť zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. Zmena totiž nespočíva len v tom, že klient zredukuje svoju váhu, ale vďaka výváženej strave má človek viac energie a cíti sa celkovo lepšie.

Ako Vitadu program funguje?

1.Uvodná konzultácia

Pri úvodnej konzultácii zisťujeme váš zdravotný stav, súčasný spôsob stravovania a životný štýl.

2. Meranie

Pomocou kvalitného prístroja InBody 270 Vám presne zmeriame zloženie Vášho tela.

3. Analýza

Po meraní vyhodnotíme výsledky a vytvoríme tak podrobnú analýzu stavu Vášho tela.

4. Návrh stravovania

Na základe analýzy nastavíme diétny program ušitý na mieru Vášmu telu a metabolizmu. Počas programu konzumujete chutné bielkovinové jedlá Vitadu v kombinácii s vlastným jedlom.

5. Pravidelné kontroly

Telesná diagnostika sa vykonáva približne každé 2-3 týždne. Vďaka nej máte aj pravidelnú motiváciu, podporu a prehľad o tom, z ktorej časti tela sa zredukoval telesný tuk

6. Pokračovanie

Po skončení diétneho programu môžete aj naďalej využívať našu ambulanciu a odborné poradenstvo.

Dohodnite si priamo s výživovým špecialistom

Chápeme, ohromné výsledky Vám asi sľubuje každá diéta, alebo redukčné centrum. Možno sa teda pýtate, prečo práve program Vitadu by Vám mal skutočne zmeniť život k lepšiemu. Radi Vám bližšie porozprávame prečo a ako naši klienti dosahujú tak ohurujúce výsledky, zodpovieme na Vaše otázky a to všetko pôjde na náš účet ;).

Kliknite na tlačidlo, následne zadajte Váš telefonický kontakt a jeden z našich výživových špecialistov sa Vám v krátkom čase ozve. Telefonický rozhovor Vás samozrejme k ničomu nezaväzuje a je úplne zdarma.