Vitadu Prievidza

skoncujte so zlozvykmi

Skoncujte so zlozvykmi

Ak sa venujeme budovaniu nových a prospešných návykov, tie staré, ktoré sa spájajú so starým životným štýlom a ktoré môžeme označiť ako zlozvyky, ktorých sa chceme zbaviť, postupne zakrpatejú a zmiznú, lebo ich prestaneme používať a zameriame sa naplno na budovanie nových zdravých návykov.
Nepôjde to ale určite ľahko. Ale stojí to za to? URČITE ÁNO! Ako teda na to?

1. Každý návyk by sa mal spájať s vašim cieľom

Budovanie nových návykov je v podstate tréning. Je to každodenný tréning budovania nových vzorcov správania. Pokiaľ teda chceme napríklad schudnúť, mali by sme sa zamerať na budovanie návykov, ktoré nám prinesú tento výsledok.
Aké návyky nám vedia pomôcť schudnúť?
Napríklad pravidelný pohyb môžeme považovať za jeden z prospešných návykov, ktorý nás vie doviesť k nášmu vytúženému cieľu, alebo to môže byť kvalitnejšie stravovanie. Keďže vieme aký máme cieľ (schudnúť) a vieme ako to docieliť (pohyb + strava), mali by sme každodenne praktizovať tieto činnosti. Potom sa z nich stane návyk.

2. Vždy sa zamerajte iba na jeden za určitý čas

Budujte stále len jeden návyk za určitý čas. Nesnažte sa naraz budovať niekoľko návykov, lebo sa vaša pozornosť a energia budú trieštiť.
Vždy je lepšie zamerať sa na budovanie jedného návyku na najbližších 30 dní a potom, keď ho úspešne zvládnete a budete mať pocit, že je pre vás automatický, je potrebné prejsť na ďalší.

3. Buďte trpezliví a priprvte sa na zlyhania

Budovanie návykov sa tiež nezaobíde bez pádov a zlyhaní. Žiadna cesta nie je dokonalá a bez problémov, ale to je okej, lebo vďaka týmto prekážkam spoznávate samého seba, spoznávate svoje slabé stránky a snažíte sa s nimi pracovať. Učíte sa zo svojich pádov a zlyhaní, tie následne riešite a vylepšujete. Taký je proces rastu.

4. Oslávte každý malý úspech

Každý malý úspech je veľký krok smerom k vášmu cieľu. Tešte sa z každého úspešného dodržania daného návyku. Stane sa to pre vás závislosťou a budete chcieť tieto malé víťazstvá zažívať každý deň.

Akého zlozvyku by ste sa chceli zbaviť vy?

Máte otázky?

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom redukčného programu Vitadu, neváhajte a kontaktujte nás telefonicky, alebo vyplňte formulár a my sa vám za krátky čas ozveme. 

Vyplňte formulár