fbpx

Vitadu Prievidza

Najčastejšie mýty o chudnutí

najčastejšie mýty o chudnutí

Veľa ľudí stráca motiváciu na ceste za svojím vysnívaným telom práve preto, že všetko nejde tak jednoducho, ako by chceli. Často za tým stoja články v časopisoch a “overené diéty”. Keď je to všetko také úžasné, prečo teda nemôžete schudnúť? Prečítajte si pozorne nasledujúce tvrdenia a skúste si odpovedať, koľkými z nich sa snažili oklamať aj vás?

Po piatej popoludní ani sústo

Táto veta je známa snáď každému. No k pravde by sa blížila iba v prípade, že by ste chodili spať o ôsmej večer :-). Je rozumné nezjesť dvojchodové menu, keď už žiadnu aktivitu vyvíjať nebudete. No nedopriať telu žiadne živiny počas niekoľkých hodín, obzvlášť, ak večer vyvíjate nejakú aktivitu alebo pracujete či učíte sa, je skutočné týranie hladom. Čo si myslíte, že urobí vaše telo v prípade, že mu podvečer nedoprajete živiny a čakáte od neho bdelosť a fyzickú námahu? Zásobí sa, aby mohlo z núdzových rezerv čerpať v ďalších dňoch, kedy ho opäť plánujete „týrať hladom“.
Najedzte sa teda pokojne aj večer, ale ideálne s mierou. Telo večer už nepotrebuje taký energetický príjem, ako počas dňa.

Light potravina je diétna

Začiatky bývajú najťažšie a práve v tomto štádiu sa mnohí pokúšajú uľahčiť si cestu výrobkami, ktoré majú nízky obsah tuku a cukru. Pri vlčom hlade, ktorý je pri drastických diétach na dennom poriadku, vnímajú niektorí kuchyňu plnú takýchto potravín, ako svoj maják nádeje, kde môžu jesť všetko s nálepkou “light” neobmedzene.

Pravda môže byť ale niekde inde.

Mágia “light” potravín spočíva v zníženom energetickému obsahu. Spozornite pri slove zníženom, nie nulovom! To znamená, že kalórie obsahujú. Nezabúdajte, že jete preto, aby ste poskytli svojmu organizmu živiny, nie len prázdne kalórie. Bez správneho pomeru bielkovín, sacharidov, tukov i vitamínov prebytočné kilá nikdy nezmiznú a svaly neporastú. Ak je potravina naozaj výživná berte označenie “light” len ako bonus.

Naučíme Vás stravovať sa správne

Netopte sa už viac v kope informácií o správnom stravovaní a zverte svoje zdravie do rúk odborníkov. Vypracujeme pre Vás jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu. Najlepšie na tona tom všetkom je to, že cenné informácie, ktoré získate Vám už nikto nezoberie ;). Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať.
S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

Sladkosti sú počas diéty tabu

Zakázané ovocie chutí najlepšie. A inak to neplatí ani pri sladkostiach, ktoré by vraj mali byť pri diéte úplne vylúčené.
Keď bolo telo na prísun sladkostí zvyknuté počas obdobia, kedy ste stravu ešte neriešili, chvíľočku tvoje to toleruje, ale potom sa začne správať oveľa agresívnejšie.
Ako to teda so sladkosťami a chudnutím skutočne je? Neuškodia tak, ako vám to mnohé „odborné“ portály tvrdia. Treba však myslieť na to, akú sladkosť si dáte. Napríklad kvalitná vysokopercentná čokoláda má na organizmus pozitívne účinky a zároveň zaženie chuť na sladké. Navyše pripomíname aj naše Vitadu sladkosti, ktoré vám dokonale utíšia chuť na sladké bez zbytočného cukru a nadmerných kalórií. K širokej ponuke sladkostí, iných hotových jedál, ale aj k vekému množstvu chutných receptov máte v rámci redukčného programu Vitadu automaticky prístup.

Málo jesť znamená viac schudnúť

Za hladovkami mnohých ľudí sa skrýva mýtus, ktorý tvrdí, že tajomstvo chudnutia je ukryté v nejedení alebo zriedkavom jedení veľmi malých porcií. Tento mimoriadne nebezpečný mýtus je všeobecne známy a rozšírený najmä medzi mladšími ženami a tínedžerkami. Mám však pre vás hneď tri dôkazy, ktoré dajú zástancom tohto bludného tvrdenia „na frak“.
Takéto stravovanie nemôže byť udržateľné a takmer vždy skončí prejedaním sa. Po dňoch či týždňoch bez poriadneho jedla sa to ani inak skončiť nemôže.
Lekári po mnohých skúsenostiach potvrdzujú, že drastické hladovky poškodzujú organizmus ako celok a môžu spôsobiť aj dlhodobé zdravotné problémy.
Hladovky pália, okrem sľúbených tukov, aj svalstvo!
Napriek tomu, že sa to číta ťažko a radšej by ste sa vydali na cestu „ničnejedenia“, lebo pôsobí jednoduchšie vedzte, že odbúravanie tukov je dlhodobým a stabilným procesom, ktorý je udržateľný iba pri poctivom dodržiavaní!

S nami

Vyhnite sa zbytočným chybám a a dopracujete sa k vyľtuúženému cieľ rýchlejšie a hlavne zdravšie. Výživoví experti pre Vás vypracujú jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu.

Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať.

S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

Výnimočné výsledky

V programe VITADU klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť.
V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne!

Lepší zdravotný stav

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

hovoria za nás

Pani Danica - Vitadu Žilina

Pani Danica mala problémy s tlakom a pálením záhy, na základe čoho k nám prišla. Po 4 mesiacoch schudla úžasných 21 kilogramov a cíti sa výborne.

Pani Magdaléna - Vitadu Žilina

Pani Magdaléna schudla nádherných 18,7kg. Vďaka meraniu s InBody prístrojom sme odsledovali, že z tuku schudla až 20,7kg, naopak svaly sa jej zregenerovali a narástli o 1,2kg, čím sa jej zlepšila aj celková imunita organizmu. Pred premenou mala problémy s trávením a búšením srdca, ktoré sa jej po schudnutí upravili.

Pán Ján - Vitadu Žilina

Pán Ján nás kontaktoval, pretože sa nevládal dostatočne venovať svojim deťom a vnúčatám. Po schudnutí skvelých 28 kilogramov sa mu upravil tlak, hladina cukru v krvi, znížil množstvo liekov, no hlavne sa už môže bez problémov hrať s vnúčatami

Pani Ľubka - Vitadu Žilina

Pani Ľubka schudla 18kg a o tomto období hovorí:
"Úžasná podpora a motivácia v centre Žilina, pomohlo mi to vrátiť sebavedomie, prestala som užívať lieky na vysoký tlak a mám veľa energie. Naučila som sa stravovať a aj si dopriať. Odporúčam každému, kto si váži svoje zdravie a chce pre seba urobiť niečo lepšie. Ja som to už urobila :-)"

Výživový špecialista Vás sprevádza celým procesom a poskytuje Vám

Asi to poznáte aj Vy, najťažšie je začať. Na začiatku každej zmeny, či výzvy musíte absorbovať veľké množstvo informácii a hlavne nájsť potrebnú motiváciu. Teraz na to ale nebudete sami. Výživový špecialista je Vám k dispozícii a rádVám odpovie na otázky ohľadom stravovania, zdravotného stavu, ale Vám aj dodá motiváciu, keď na Vás príde kríza.

Spolu to zvládneme! 

Venujeme sa výživovému poradenstvu. Prvotným cieľom našej práce je upraviť zdravotný stav a znížiť až eliminovať množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Našim klientom sa snažíme pomôcť zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. Zmena totiž nespočíva len v tom, že klient zredukuje svoju váhu, ale vďaka výváženej strave má človek viac energie a cíti sa celkovo lepšie.

Ako Vitadu program funguje?

1.Uvodná konzultácia

Pri úvodnej konzultácii zisťujeme váš zdravotný stav, súčasný spôsob stravovania a životný štýl.

2. Meranie

Pomocou kvalitného prístroja InBody 270 Vám presne zmeriame zloženie Vášho tela.

3. Analýza

Po meraní vyhodnotíme výsledky a vytvoríme tak podrobnú analýzu stavu Vášho tela.

4. Návrh stravovania

Na základe analýzy nastavíme diétny program ušitý na mieru Vášmu telu a metabolizmu. Počas programu konzumujete chutné bielkovinové jedlá Vitadu v kombinácii s vlastným jedlom.

5. Pravidelné kontroly

Telesná diagnostika sa vykonáva približne každé 2-3 týždne. Vďaka nej máte aj pravidelnú motiváciu, podporu a prehľad o tom, z ktorej časti tela sa zredukoval telesný tuk

6. Pokračovanie

Po skončení diétneho programu môžete aj naďalej využívať našu ambulanciu a odborné poradenstvo.

Dohodnite si priamo s výživovým špecialistom

Chápeme, ohromné výsledky Vám asi sľubuje každá diéta, alebo redukčné centrum. Možno sa teda pýtate, prečo práve program Vitadu by Vám mal skutočne zmeniť život k lepšiemu. Radi Vám bližšie porozprávame prečo a ako naši klienti dosahujú tak ohurujúce výsledky, zodpovieme na Vaše otázky a to všetko pôjde na náš účet ;).

Kliknite na tlačidlo, následne zadajte Váš telefonický kontakt a jeden z našich výživových špecialistov sa Vám v krátkom čase ozve. Telefonický rozhovor Vás samozrejme k ničomu nezaväzuje a je úplne zdarma.